Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Helal Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Tahta ve plastik borulardan yaptıkları kızaklarla kaydılar


 

Tahta ve plastik borulardan yaptıkları kızaklarla kaydılar


 

Van'ın Gevaş ilçesinde çocuklar, yarıyıl tatilinde tahta ve plastik su borularından yaptıkları kızaklarla karlı tepelerden kayarak eğleniyor.


 

arıyıl tatilini değerlendiren çocuklar, aile büyüklerinin yardımı ile yaptıkları kızaklarını alarak karlı tepelere akın ediyor.


 

Daha hızlı kaymak için tahtadan yaptıkları kızakların altına plastik su boruları takan çocuklar, gün içinde defalarca mahalledeki tepeye tırmanıp kayıyor.


 

Mahalle sakinleri hem çocukların bu mutlu anlarını izleyerek stres atıyor hem de kayakta başarılı çocuklara alkışla destek oluyor.

 


Abdulkadir Hazar, havanın güzel olduğu her gün kızakla kaydıklarını anlatarak, "Kızaklarımızı babalarımızın ve ağabeylerimizin yardımıyla tahta ve boru kullanarak yapıyoruz. Tatilimizi güzel değerlendiriyoruz" dedi.


 

"Ortaya çok renkli görüntüler çıkıyor"


 

Muhammed Şahin ise, çocukların kızak keyfini izleyerek sevinçlerine ortak olduklarını söyledi.


 

Bazen sosyal medyada paylaştıkları görüntülerin ilgi çektiğini belirten Şahin, "Mahallede çocukların sosyal aktivite imkanı bulunmuyor. Kayak yapan çocukların büyük kısmı öğrenci. Kayak yaparak tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorlar. Bazen büyükler de onlara eşlik ediyor. Ortaya çok renkli görüntüler çıkıyor" diye konuştu.


 

KAYNAK: trthaber.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 113
 

2019 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.