Ana sınıfı öğrencilerinden duyarlı davranış


 

Ana sınıfı öğrencilerinden duyarlı davranış


 

Kayseri'de 40 ana sınıfı öğrencisi, kumbaralarda biriktirdikleri paraları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Türk Kızılayı yetkililerine teslim etti.


 

Türk Kızılayının 150. kuruluş yıl dönümü kapsamında ana sınıfı öğrencileri, Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekiplerinin kendilerine 2 ay önce dağıttığı Kızılay kumbaralarında, aile bireylerinden aldıkları harçlıklarla para biriktirdi.


 

Minikler, biriktirdikleri 805 lira 15 kuruşu teslim etmek için polis ağabey ve ablalarıyla Türk Kızılayı Kayseri Şubesi'ne geldi.


 

Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, minik öğrencilerin duyarlı davranışlarının herkese örnek olması gerektiğini belirtti.


 

"Her bakımdan ihtiyaç sahiplerini arıyoruz"


 

Ana sınıfı öğrencilerinin yardımından çok etkilendiğini vurgulayan Uzandaç, şunları konuştu:


 

"Ana sınıfı öğrencilerinin Kızılay hakkında bilgi sahibi olmaları ve bizi ziyaret etmelerinden çok memnun kalıyoruz. Bazı çocuklara, Kızılay ne iş yapar? diye sorduğumuzda, Kızılay ya kan toplar ya da Suriye'de yardım eder diye cevap veriyorlar. Yaptığımız yardımlar çok geniş ve kapsamlı. Her bakımdan ihtiyaç sahiplerini arıyoruz. Arkadaşlarımızın sayesinde buluyoruz. Senenin 365 günü yardımları dağıtıyoruz. Minik çocukların buraya gelip bizleri tanımaları, gerçekten çok memnuniyet verici. Kızılay'ın kuruluş yıl dönümünde yapmış oldukları bu yardımlar çok daha anlamlı."


 

Harçlıklarıyla kumbaraları doldurdular


 

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Semiha Altınbilek de Türk Kızılayının kara gün dostu olduğunu söyledi.


 

Altınbilek, Türk Kızılayının hem ulusal hem uluslararası boyutta birçok yardım faaliyeti yaptığını belirterek, "Kızılay'ın kuruluş yıl dönümünde çocuklarımızla beraber farkındalık oluşturmak için daha önce Kızılay'dan aldığımız kumbaraları öğrencilerimize ulaştırdık. Öğrencilerimiz anne ve babalarından aldıkları harçlıklarla kumbaraları doldurdu. Türk Kızılayına destek olmak istediler" dedi.


 

Program, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinin Karagöz ve Hacivat oyununu sergilemesinin ardından sona erdi.


 

Kaynak: trthaber.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 126
 

2019 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.