Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Helal Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Afrinli çocukları mutlu etmek için bin topaç yaptı


 

Afrinli çocukları mutlu etmek için bin topaç yaptı

 

 

Kastamonu Cide'de yaşayan ahşap ustası Mustafa Alt, Afrinli çocuklara hediye etmek için bin topaç yaptı.

 

 

Kastamonu Cide'ye bağlı Çayyaka Köyü'nde annesiyle yaşayan Mustafa Alt, televizyonda gördüğü Afrinli bir çocuğun ağlamasından etkilenerek evinin yanındaki küçük atölyesinde topaç yapmaya başladı.


 

Özenle hazırladığı bin topacı rengarenk boyayan Alt, bunları Afrin'e gönderilmek üzere Kastamonu İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği yetkililerine teslim etti.


 

"Bu çocuklar için ne yapabilirim?"


 

Alt, köyde evinin yanında bulunan küçük atölyesinde çeşitli ahşap ürünler yapıp satarak geçimini sağladığını söyledi.


 

Hiçbir Müslümanın komşusu açken tok yatmaması gerektiğini anlatan Alt, şöyle konuştu:


 

"Benim şartlarım uygun. Dört duvar arasında oturuyorum, camime gidip namazımı kılıyorum, karnımı doyuruyorum. O çocuklar ne olacak peki? Onların bırakın başka şeyi, başlarını sokabilecekleri bir yerleri bile yok. Ben o çocukların, insanların çektiğini anlamaya çalışmazsam Müslüman değilim."


 

Afrinli çocuklara yardım etmek istediğini belirten Alt, "Benim param yok ki göndereyim. Asker değilim ki onları kurtarabileyim. Bu çocuklar için ne yapabilirim diye düşünürken elimdeki imkanlar doğrultusunda topaç yapıp onları mutlu edebilirim diye düşündüm" dedi."Topaçları alan çocuklar mutlu olsa, o mutluluk bana yeter"


 

Topaç için malzemeleri tanıdıklarından aldığını vurgulayan Alt, bin topacı tamamlamasının bir ayı bulduğunu belirtti.


 

Normalde topaçların tanesini 5 liraya sattığını anlatan Alt, "Bin tanesi 5 bin lira yapıyor ama bu beni zengin etmez ki zaten burada bir şekilde geçimimi sağlıyorum. Bunları bu garibanlara hediye etsem aç mı kalırım? Ben bunu Allah rızası için yapıyorum" dedi.


 

Alt, çocukları mutlu görmek istediğinden bahsederek, şunları söyledi:


 

"Topaçları din kardeşlerime hediye ettim. Onların ne yazık ki bunu alacak durumu yok. Bırak durumu, annesi, babası, evi, köyü, akrabası, hiçbir şeyi yok. Topaçları alan çocuklar 2 dakika gülse, mutlu olsa, o mutluluk bana yeter." 


 

Kaynak: trthaber.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 896
 

2019 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.