Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
İlginç Haberler
 | 
HerÇocuk Haberleri

Baba benimle oyna, telefonla değil!


 

Baba benimle oyna, telefonla değil!

 

 

Almanya'da çocuklardan büyüklere güzel bir uyarı geldi. Sokakta ailelerinin ilgisizliğini protesto eden çocuklar,"Benimle oynayın, telefonla değil" sloganıyla yürüdüler.


 

Almanya'nın Hamburg kentinde 7 yaşında Emil Rustige ismindeki bir çocuk tarafından çok ilgi gören bir eylem düzenlendi. "Spielt mit mir! Nicht mit euren Handys!" yani "Benimle Oynayın, cep telefonuyla değil" sloganıyla bir yürüyüş gerçekleştiren gösteride ebeveynlere mesaj verildi.


 

150 ÇOCUK SOKAĞA ÇIKTI


 

7 yaşındaki Emil Rustige, yaşıtlarının yaşadığı sorunu yaşıyor. Anne ve babasının kendisinden çok telefonla ilgilendiğini söylüyor.


 

7 yaşındaki Emil Rustige'nin ebeveynleri gösteriyi polise bildirdi. Yaklaşık 150 çocuk gösteriye katılırken, ebeveynleri de bu protestoyu izledi.


 

Bild'de yer alan habere göre, Alman polisi, çocukların etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis sözcüsü şu açıklamayı yaptı: "Çocukların bu eylemlerini ciddiye alıyoruz."


 

AİLELERE DERİN MESAJ


 

Almanya'da küçük çocuklar önemli bir protesto gösterisi düzenledi. Gösteride ebeveynleri eleştiren çocuklar 'Telefonla değil, bizimle konuşun!' diyerek mesaj verdi.


 

Protestoya katılan küçük çocukların pankartlarında şu ifadeler yer aldı:


 

"Uçuş modu açık şimdi sıra bende"


 

"Biz çok sesliyiz, sizler cep telefonu ekranına bakıyorsunuz"


 

"Benimle konuş cep telefonunla değil"


 

"Çocuklara vakit ayırın"


 

"Bizi dinleyin cep telefonunu değil"


 

Gösteriyi düzenleyen 7 yaşındaki Emil, diğer çocuklara hitaben, "Burada yüksek sesle konuşuyoruz, çünkü anne-babalarımız bizi duymuyor" dedi. 

 

 

Megafonla konuşan çocuk, ebeveynlerden telefonla değil, çocuklarıyla ilgilenmelerini istedi. 

 

 

Küçük çocuk, anne-babaların her yerde telefonla uğraştığını belirterek, "Denizde, havuzda, alışverişte... Her yerde telefonla ilgileniyorsunuz" diye konuştu.

 

 

KAYNAK: erdemlihayat.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 406
 

2019 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.