Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
İlginç Haberler
 | 
HerÇocuk Haberleri

Van'da kırılan ağaç dikme rekoru 'Dünya Çocuk Rekorları' kitabında


 

Van'da kırılan ağaç dikme rekoru 'Dünya Çocuk Rekorları' kitabında


 

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "En Çok Çocukla Anneler İçin Ağaç Dikme Rekoru" tescillendi ve "Dünya Çocuk Rekorları" kitabına girdi.


 

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "En Çok Çocukla Anneler İçin Ağaç Dikme Rekoru" tescillenerek, "Dünya Çocuk Rekorları" kitabına girdi.


 

Anneler Günü için "Çocuklardan Annelere Solmayan Çiçekler" sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında 580 çocukla 600 ağaç dikildi.


 

Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki rekor tescil ve hakem heyetinin gözetiminde yapılan rekor denemesi, tescillendi. Dünya Çocuk Rekorlar Kitabı Sertifikası, Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edildi.


 

Van Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Harun Tutar, Dünya Çocuk Rekorları Kitabı'na adlarını yazdırmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi: 


 

"Bizler de çocuklarımızın bu güzel mirası anneleri adına bırakmasını istedik. 580 çocuğumuz, çınar, söğüt, süs kirazı, huş ağacı, süs eriği, katalpa ağacı, ıhlamur ağacı ve akça ağaçlardan oluşan 600 ağacı toprakla buluşturdu. Bu sayede bir dünya rekoruna da imza attılar."


 

Kaynak: trthaber.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 433
 

2019 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.