Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Haberiniz Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Başkentte küçük ressamlardan karma resim sergisi


 

Başkentte küçük ressamlardan karma resim sergisi


 

Ankara'nın Çubuk ilçesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Sanat ve Dostluk" temalı karma resim sergisi açıldı.


 

İlçe merkezindeki Atatürk Parkı’nda kurulan stantlarda açılan sergide, kentteki ilkokul, ortaokul ve liselerden oluşan 46 okuldan yetenekli öğrencilerin eserlerinden seçilmiş 167 eser sergileniyor.


 

İki gün açık kalacak sergide, yağlı boya, kuru kalem, pastel, sulu boya ile taş boyama eserler sergideki yerini alacak.


 

Açılışı, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan tarafından yapılan sergiye veliler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.


 

Öğrencileri ve öğretmenleri tebrik eden Acehan, şunları söyledi:


 

‘’Çocuklarımızın becerilerini, yeteneklerini görmek gerçekten bizleri çok mutlu ediyor. Burada o kadar örnek eser var ki hakikaten hep birlikte çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Bunları gördükçe istikbalimize daha bir güvenle bakıyoruz. Kısacası geleceğimizden ve çocuklarımızdan ümitliyiz. Bazen kötü örnekleri görünce çok üzülüyoruz ama bu eserleri ve onları yapan çocuklarımızı da görünce biz de yeniden umutlanıyoruz.’’


 

Bu tür karma sergilerin öğrencileri sanata yönlendirdiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan da, karma sergileri geleneksel hale getireceklerini belirtti.


 

Tüm ilçe halkını sergiye davet eden Aslan, "Çubuk Atatürk Parkı'ndaki sergimiz, ilçemizdeki 46 okulun öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları resimlerden seçme eserlerden oluşan bir sergidir. Bunu biz her yıl yapmayı düşünüyoruz. Çok güzel bir çalışma. Yetenekli çocuklarımızın eserlerini burada görüyoruz. Ben tüm halkımızı bu eserleri görmeye davet ediyorum" dedi.


 

Kaynak: trthaber.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 423
 

2019 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.