Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
İlginç Haberler
 | 
HerÇocuk Haberleri

Posta güvercinleri birincilik için havalandı


 

Posta güvercinleri birincilik için havalandı


 

Osmaniye Anmanos Posta Güvercinleri Sevenler Derneği tarafından organize edilen 'Posta Güvercinleri Uçuş Yarışması" başladı.Adana, Osmaniye, Antalya, Hatay ve Mersin'den 300 posta güvercinin katılımıyla düzenlenen Posta Güvercinleri Uçuş Yarışması'nın ilk etabı için kuşlar Kadirli Belediyesi önünden gökyüzüne salındı.


 

Yarışmada, 5 etapta yaklaşık bin 380 kilometrelik mesafeyi kat ederek ilk üçe giren güvercin sahipleri altınla ödüllendirilecek.


 

Osmaniye Amanos Posta Güvercinleri Sevenler Derneği Başkanı YunusAkdağ, yaptığı açıklamada, yarışmanın 5 etaptan oluştuğunu ve kuşların ayaklarındaki barkod ve seri numaralarıyla ayırt edilebildiğini belirterek, "Bu sayede her kuşun kime ait olduğu, nereden geldiği, nereye gittiği belirlenmiş durumda. Kadirli'den başlayan yarışmamız, 6 Mayıs Pazar günü Antalya etabı ile sona erecek." dedi.


 

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan ise posta kuşu yarışlarına ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Kadirlimizde güvercin uçurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle güzel bir etkinliğe ve spora ev sahipliği yaparak destek verdik. Tüm yarışımacılara başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: trthaber.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 481
 

2019 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.