Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Helal Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Yolda 15 bin lira bulan çocuk parayı sahibine teslim etti


 

Yolda 15 bin lira bulan çocuk parayı sahibine teslim etti

 

 

Sinop'ta evine giderken yolda içinde 15 bin lira olan çanta bulan 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi, belediye görevlileri aracılığıyla parayı sahibine teslim etti.

 

 

7. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Efe Enes Kurt, dün akşam okuldan eve giderken Camikebir Mahallesi'nde kaldırımda bir çanta gördü.


 

Çantanın içinde para olduğunu fark eden Kurt, Boyabat Belediyesi'ne giderek Beyaz Masa yetkililerine durumu anlatıp çantayı teslim etti.


 

Beyaz Masa yetkililerince yapılan araştırmada, çantanın A.G. isimli kadına ait olduğu belirlendi.


 

Yetkililerin haber vermesi üzerine belediyeye gelen A.G. çantasını teslim aldı


 

Belediye Başkanı tablet hediye etti


 

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, paranın sahibine ulaştırılmasını sağlayan Efe Enes Kurt'u makamında ağırlayarak tablet hediye etti.


 

Çakıcı, Kurt'un çok güzel bir davranışta bulunduğunu vurgulayarak "Enes'i yetiştiren anne babasına teşekkür ediyorum. Kendisini helal lokma ile büyütmüşler. Bazen gençlerimizden ve çocuklarımızdan şikayetçi oluyoruz ama bu gençlerimiz, hem İslami hem de insani davranışları gösterebilecek nitelikteler. Kendisiyle gurur duyuyoruz." dedi.


 

Kurt da hastalığı sebebiyle dün öğretmenlerinden izin alarak eve giderken kaldırımda çanta gördüğünü, çevresindekilere parayı nereye teslim etmesi gerektiği konusunda danıştığını söyledi.


 

Sonra da belediyeye gidip çantayı Beyaz Masa görevlilerine teslim ettiğini anlatan Kurt, "Bir süre sonra çantanın sahibi abla geldi. Bana sarıldı, teşekkür etti. Bir miktar da para verdi. Şu an çok huzurlu ve mutluyum." dedi.


 

KAYNAK: trthaber.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 1309
 

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.