Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Haberiniz Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Oyuncak Müzesi Sergisi Düzce'de


 

Oyuncak Müzesi Sergisi Düzce'de

 

 

Sepaş Enerji, 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerini Düzcelilerle buluşturuyor.


 

Sepaş Enerji, 1700'lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerini Düzcelilerle buluşturuyor. Şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, 31 Ekim – 12 Kasım tarihleri arasında Krempark AVM'de ziyaretçilerini nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.


 

Sepaş Enerji tarafından Düzce'de gerçekleştirilecek sergide yüzyıllık geçmişe sahip oyuncaklar yer alıyor. Ziyaretçiler ilk uzay temalı oyuncakların 1920'li yıllarda Amerika'da üretilmesiyle 1969 yılında Amerika'nın aya çıkması arasındaki güçlü bağlantıyı ve daha pek çok tarihi bilgiyi oyuncakların diliyle keşfedecekler. Oyuncak dünyasının en etkileyici oyuncaklarından bebek evlerinin de en güzel örnekleri Oyuncak Müzesi Sergisi'nde ziyaret edilebilecek. 1700'lü yıllarda Almanya'da ortaya çıkan bebek evi kültürünün yüz yıllık, en seçkin örnekleri, ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken oyuncaklardan olacak.


 

Yüz yaşındaki tahta kamyondan, sesten hızlı giden Concorde uçağa kadar ulaşımın tarihine de tanık olacak olan ziyaretçiler, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Japonya'da içine konulan piller ile teknolojik devrimin başlangıcı sayılan oyuncak örneklerini de sergide görebilecek. Oyuncak Müzesi Sergisi'nde yer alacak "Türk Malı" oyuncaklar da hatıralarda derin izler bırakan örnekleriyle ziyaretçilerini nostaljik bir yolculuğa çıkaracak.


 

Sepaş Enerji tarafından Düzce Krempark AVM'de sergilenecek Oyuncak Müzesi Sergisi 12 Kasım tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 


 

KAYNAK: haberler.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 513
 

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.