Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Helal Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Öğrenciler temiz bir çevre için yarışıyor


 

Öğrenciler temiz bir çevre için yarışıyor

 

 

ÇEVREYE ve doğaya saygılı nesiller yetiştirmek için 'Çevre Eğitimi' çalışmaları yürüten Kağıthane Belediyesi, ilçede eğitim veren tüm okullara geri dönüşüm kutuları yerleştirerek çocukları geri dönüşüme teşvik ediyor.

 

 

İlçede eğitim veren tüm okullarda geri dönüşüm bilinci oluşturmayı hedefleyen Kağıthane Belediyesi, son olarak okullara geri dönüşüm atık kutuları bırakarak çocukları kampanyaya katılım için teşvik ediyor.


 

İlçe genelindeki tüm okullara bırakılan geri dönüşüm kutularından eğitim öğretim yılı sonuna kadar 300 ton ambalaj atığı, 3 ton atık pil ve 3 ton mavi kapak toplamayı hedefleyen Kağıthane Belediyesi, kampanyaya en çok destek veren okul ve öğrencilere de 5 Haziran Dünya Çevre Haftası kapsamında çeşitli ödüller dağıtacak. En çok pil, mavi kapak ve atık yağ getiren 3'er öğrenciye bisiklet, en çok atık toplayan ilk 3 okula dizüstü bilgisayar ve yine en çok atık toplayan okulların çevre kolu başkanlarına da bisikletin hediye edilecek. 


 

ÇEVRECİ ÖĞRENCİLERDEN ENGELLİLERE YARDIM


 

Ayrıca toplanan her 300 kilogram mavi kapak karşılığında engelli vatandaşlar için bir tekerlekli sandalye de alınırken, toplanan diğer atıklarda geri dönüşüm tesislerinde tekrar kullanıma uygun malzemelere dönüştürülerek çevre temizliği ve ekonomiye katkı sağlayacak.


 

KAYNAK: hurriyet.com.tr

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 1297
 

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.