Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Helal Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Öğretmen ve Veli Birlikte Kitap Okuyor


 

Öğretmen ve Veli Birlikte Kitap Okuyor

 

 

Batman Aydınkonak Ortaokulu yöneticileri, Batman Valiliğinin kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla bir süre önce hayata geçirdiği “Okuma Sevdası Projesi” kapsamında, farkındalık geliştirme  amacıyla öğrenci, öğretmen ve velilerin birlikte kitap okuduğu program başlattı.

 

 

Bu kapsamda her gün okula gelen veliler, sınıfta çocuklarıyla 20 dakika kitap okuyor.Okul müdürü Erdal Demirkaya, çocukların kitap okuma alışkanlığı edinmesi için öğrenci, öğretmen ve velilerin beraber kitap okuduğu bir ortam oluşturduklarını söyledi.Bu amaçla okula gelen velilerin dersliklerde çocuklarıyla kitap okuduğunu dile getiren Demirkaya, “Velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle o saatte okuma faaliyeti yapıyoruz. Velilerimizi de bu projeye katmamızın nedeni öğrencilerimizin kendilerini yalnız olmadıklarını hissettirmelerini sağlamaktır. Bu şekilde farkındalığı daha fazla artıyoruz” dedi.Velilerden Suat Eke ise büyük memnuniyet duyduğu uygulamayı desteklediğini belirterek “Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığına destek amacıyla geldik. Çocuklarımızla beraber okulda kitap okuyoruz, öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.“Şimdi daha çok okumak istiyoruz”6. sınıf öğrencisi Ayfer Alkan da okumanın önemine işaret ederek okuma saatinin her gün uygulanmasının önemli olduğunu söyledi.Öğrencilerden Devran Aksoy da ailelerinin kendilerine destek olduğunu aktararak “İlk günlerde kitap okumak istemiyorduk çünkü bize destek olanlar yoktu. Şimdi anne ve babalarımız geldiği için daha çok okumak istiyoruz” dedi.KAYNAK: erdemlihayat.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 929
 

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.