Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Helal Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

‘Halep kumbarası’ndan insanlık çıktı


 

‘Halep kumbarası’ndan insanlık çıktı


 

Uşak Ertuğrul Gazi İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi İbrahim Yıldırımöncülüğünde Halepli ailelere destek olmak amacıyla oluşturulan “Halep kumbarası“nda toplanan paralar, “Şefkat Çadırı”na bağışlandı.


Yıldırım’ın sınıfında başlattığı ve bir hafta içerisinde 288 öğrencinin destek olduğu kampanyada, kimilerinin harçlığını, yemek parasını ya da biriktirdiği parasını attığı kumbarada biriken bin 385 lira, gençlerin insanlık dramına karşı duyarlılığını gösterdi.


 

İbrahim Yıldırım, Halep’te yaşananları televizyondan gördüğünü, yerden ekmek toplayan, ayağında ayakkabısı olmayan ya da soğuk havada aç kalanların yaşam mücadelesinin “içini parçaladığını” anlattı.


 

“Onlar üşürken biz sıcak evimizde oturuyoruz”


 

Bölgedeki insanlara bir nebze de olsa destek olmak amacıyla okulunda kampanya başlattığını, kağıttan yaptığı ve üzerine “Halep” yazdığı kumbaraya okuldaki arkadaşlarının da büyük destek verdiğini dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:


 

“Kampanya tüm okula yayıldı, herkes elinden geldiğince destek oldu. Sınıfları gezdim, kantinde dolaştım. Kimi öğrenciler harçlıklarını, kimi çay simit parasını attı kumbaraya. Bir haftada bin 385 lira birikti.


 

Onlar soğukta aç ve açıktalar. Ayaklarında bir ayakkabıları üzerilerinde bir montları yok. Umarım bu kampanya onların yaralarını bir nebze olsun sarar. Onlar üşürken biz burada sıcak evimizde oturuyoruz. Onların yerinde biz de olabilirdik. Onlar bizim kardeşimiz, biz onların yanında olmalıyız onlara destek olmalıyız.”


 

Herkesi Halep ve Suriye’deki iç karışıklıkta mağdur olanlara destek vermeye çağıran Yıldırım, yardım kampanyaları düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti.


 

İbrahim Yıldırım, öğretmeni Ersin Salih Kalender ile toplanan parayı, savaş mağdurlarına destek amacıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurulan “Şefkat Çadırı”na bağışladı.


 

KAYNAK: erdemlihayat.com

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 2408
 

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.