Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Helal Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

'Polis amcam üşüyor' diye ağlayan çocuğa sürpriz ziyaret


 

'Polis amcam üşüyor' diye ağlayan çocuğa sürpriz ziyaret

 

 

Ailesiyle bir ziyaretten dönerken kavşakta uygulama yapan trafik polisini görerek "polis amcam üşüyor" diye gözyaşı döken ve o ana ilişkin görüntüleri sosyal medyada ilgi gören 7 yaşındaki Ali Kemal Demir ile tesadüf eseri adresini öğrenen polis memuru Ziya Meral bir araya geldi.

 

 

Meral, evinde ziyarete gittiği ve kendisini kapıdan karşılayan çocuğa polis beresi ve tişörtü hediye etti. Ziya Meral, yaptığı açıklamada, geçen yıl uygulama sırasında ellerinin üşüdüğünü, ailesiyle yoldan geçen Ali Kemal'in de kendisini gördüğünü anlattı.

 

 

Çocuğun eve gidene kadar "polis amcam üşüyor" diye ağlaması üzerine ailesinin çocuğu yanına getirdiğini belirten Meral "Yanıma geldiğinde ağlıyordu. Biz de orada duygulandık. Üzülmesin diye ben ağlamadım. Kendisini sarılarak teselli ettim. 'Polis amcam üşüyor' diye ağlayan çocuk dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bizim ülkemize mahsustur. Bunun gibi vatan evlatları varken, bu ülkeyi kimse bölemez." diye konuştu.

 

 

Trafik polisi Meral, o günden sonra ailenin adresine ulaşmaya çalıştığını aktararak, "Bir tanıdık aracılığıyla tesadüfen adrese ulaşabildim. Üzerinden tam 1 yıl geçmiş. Geç oldu ama o çocukla hasret giderdik." dedi.

 

 

Ali Kemal Demir de yoldan geçerken polisin ellerini birbirine sürterek ısınmaya çalıştığını gördüğünü, bunun üzerine yanına gitmek istediğini anlattı.

 

 

Eve gittikten sonra ailesiyle yeniden polis memurunun yanına geldiklerini belirten Demir, "Ben sarıldıktan sonra ısındığını söyledi. Ben de eve döndüm. İleride polis olmak istiyorum." ifadelerini kullandı.


 

KAYNAK: haberturk.com.tr

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 2800
 

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.