Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Yarışma

İlk Orucum - Anı Yarışması Sonuçları


Sevgili arkadaşlar;

 

Seçmekte çok zorlandığımız bir yarışma oldu. Aslında hepsini de birinci seçmek istedik ama herkese hediye gönderemeyeceğimiz için mecburen sayıyı üçle sınırladık. Bizim için katılan tüm arkadaşların gönderdikleri birinci sayılır. Allah katında da hepsi birincidir. 

 

Şu üç anıyı seçtik:

 

1- Zeynep Sude Açıkgöz.

 

İlk orucumu tutmak için anneme adeta yalvarmıştım. Daha küçüksün diyordu annem. Evet aha küçüktüm ama olsun. Oruç tutmak Rabbimin emriydi.Ben bu yaşta alışamaz isem büyüyünce nasıl tutacaktım? Annem ise öğlene kadar tutarsın diyordu. Zoraki ikna ettim annemi. Sahura kaldırmayacağını düşündüğüm için uyuyamıyordum. Ama en sonunda dalmışım.Beni babam uyandırdı. Gerçi çok uykum vardı ama yine de kalktım yatağımdan. Elimi yüzümü yıkadım ve yemeğimi yedim, niyetimi ettim ve unutmayalım su da içtim ve ezan okununca namazımı kıldım. Uuyumuştum. Sabah uyandığımda ise hiç aç hissetmiyordum. Zaten çok yemek yiyen birisi değildim. İştahsızdım. Ama öğlene doğru acıkmıştım biraz. Annem öğlen bozmamı önerdi. Ama ben karşı çıktım. Bir iki saat sonrada bir susamadır başladı. Offf dilim damağım kurumuştu neredeyse ama dayanacaktım çünkü çok istiyordum . Öğle namazımı kılınca biraz yattım. Bir iki saat filan uyudum. Canım çok sıkıldı. Ben de kitap okudum. Bbediüzzaman said nursi'nin işaretül icaz kitabını okuyordum. Yani anlamı galiba mucize işaretleri idi. Biraz okuduktan sonra ikindi ezanı okundu ve namazımı kıldım. Ardından dışarı çıkıp arkadaşım beyza ve esra ile kelime türetmece oynadık. Koşmalı oyun oynamıyordum. Çünkü çabuk susuyordum. Biraz sonra annem beni çağırdı. Vakit yaklaşmıştı çünkü.Tabakları taşımasında anneme yardım ettim. Babam ramazan pidesi almaya gitmişti. Çabuk gelemezdi. Çünkü çok sıra oluyordu. Bu sırada ablam da bilgisayarı açıp oyun oynamaya başladı. Annem ona biraz kızdı. Ablam da masayı dizayn etmeye başladı. Çok severdi böyle şeyleri.Birde sonra ablam bana kızdı. Neymiş efendim. kaşığı ters koymuşum. Offf ben oruçlu oruçlu onu mu düşünüyordum sanki. Biraz sonra babam elinde poşetle geldi eve. Miss gibi koktu evin içi birden. Sıcak sıcak fırından yeni çıkmış bir ramazan pidesiydi bu. Sonra ben nasıl olduysa mutfağa gidip dolaptan suyu aldım ve bir bardak su içtim. Ama tabi oruçlu olduğumu unutmuştum. Babam geçen gün anlatmıştı. Bu da bana Allah'ın ikramıydı. Ramazan başlamadan bir kaç gün önce babam risale-i nur külliyatından oruç hakkında dersler verirdi. Oradan hatırlıyorum biraz da. Annem sofraya oturmamızı söylemişti. Birkaç dakika vardı ezanın okunmasına. Ve o güzel an geldi. Mahalle camimizden bir ALLAHUEKBER sesi yükseldi. Ama ben yine de başlamadım yemeye. Ezanın bitmesini bekleyecektim. Böylece ona olan saygımı göstermiş olacaktım. Ezan bitti ve ben orucumu açtm. Namazımı kıldım,üzerimi bir güzel giyinip ablamla camiye koştuk. Teravih namazını kılmaya. Ne güzel, Rabbim bir orucu daha nasip etmişti bana, bize. Şükretmemek olur muydu hiç...

 

2- Şevval Şeker.

 

Ben ilk orucmu 7 yaşımda tutmuştum. Iftar çoook uzundu. Annemin akşam iftara misafirleri vardı . Iftar saatine kadar çok ağlamistim. Durmadan saati sorup duruyordum. En sonunda annem iftara 5 dk.kaldi dediğinde sevinçten kafamı kapıya carpmis tim. Başımda buz poşeti ile iftar yapmıştım. Bu benim için çok güzel bir anı oldu.

 

3- Fatma Nur Yavuz.

 

İlk oruç bambaşkadır ilk heyecan ilk kalb atışı ilk ya unutursam korkusudur. Ben ilk orucuma başlamıştım herkez gibi canım çok şey istiyordu pizza dondurma cips çikolata say say bitmez sonuçta çocuğum dimi :) annemlere pizza yaptırmıştım akşamı sabırsızlıkla bekliyorum iftardan önce aklıma yan komşumuzun kızı geldi sonuçta ramazan ayı yardım da ayıdır diye biliyroum :) 3-4 dilim koydum tabağa yanında bir tatlı götürüyordum tepside kalan bir mısır tanesi gözüme ilişti oruçlu olduğum aklımdan gitmişti 1 tane miniK mısır tanesini yemiştim aklıma geldiğinde hepsini çıkarmaya çalıştım tükürerek ama yemiştim artık çok üzüldüm hemde çok sonra araştırdım ki eğer unutarak bir şey yiyip içersen onu sana ALLAH yediriyormuş :) ALLAH BENİ SEVİYOR :) 

 

Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz Allah oruçlarınızı kabul etsin bin oruç gibi sevap yazsın.

Yazdır Arkadaşına gönder
Okunma : 2329
 

2019 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.