Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Haberiniz Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Haberiniz Olsun!

Kardeşleri için oyuncak üretiyorlar

İstanbul Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi'nde bulunan ve yaşları 8 ila 13 arasında değişen Da Vinci Kulübü üyesi 240 öğrenci, ahşap oyuncak &... Devamı »

15 Temmuz kahramanlığını yüzlerce kumaşla resmettiler

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında kahramanlık destanının yazıldığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki direniş, rengarenk yüzlerce kumaş parçası kullanı... Devamı »

Türkiye Bob Ross’u "küçük, mutlu" ağaçlarıyla tanıdı

Türkiye onu TRT’de yayınlanan Resim Sevinci programında, yarım saat içinde yaptığı doğa resimleriyle tanıdı. Bugün, ressam Ross’un ölümünün 23&rs... Devamı »

Camiler terörden kurtuldu, çocuk sesleri ile şenlendi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çocuklar, kentte terör saldırılarında tahrip olan ve yapılan tadilatın ardından ibadete açılan camilerde Kur'an öğrenm... Devamı »

Suriyeli Maya artık gerçek protezleriyle yürüyor

Babasının PVC boru ve konserve kutusundan yaptığı "ayaklarıyla" hayata tutunan Suriyeli Maya Merhi, gerçek protezlerine kavuştu.

Devamı »

TRT Çocuk sessizliğe ışık olacak

TRT Çocuk, Türkiye'de ilk kez 0-5 yaş arası işitme engelli çocuklara çizgi film ile işaret dili öğreten bir proje hazırladı.

Devamı »

Sağlıklı, tasarruflu ve pratik: Bisikletin tarihi

İlki oyuncak benzeri basit bir makineye benzeyen bisikletin tarihi 1800'lere dayanıyor. Bisikletin patentini, 1818 yılında Alman devlet memuru Baron Karl von Drais aldı.

Devamı »

Camilerde yaz Kur'an kursları başlıyor çocuklar...

Haydi çocuklar camiye gidelim.... Yaz Kur'an kursları başlıyooor!.... 

Devamı »

"Dünya Çocukları" fotoğraf sergisi İstanbul'da açıldı

"Geleceğe Gülümse" sosyal sorumluluk projesi yararına düzenlenen "Dünya Çocukları" fotoğraf sergisi, Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi'n... Devamı »

Suriyeli Maya'nın okuma azmi bütün engelleri aşıyor

Suriyeli Maya Meri, ailesiyle beraber bir mülteci kampında yaşıyor. Doğarken bacaklarının dizden alt kısmını kaybeden Maya'nın okuma azmine hiçbir şey engel olamıyor.

... Devamı »

Sayfalar : |  Sonraki »

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.