HerCocuk.org | Oyunlar, Öyküler, Masallar, Hikayeler, Bilgiler, Ödev, Dini Bilgiler, Rehberlik, Çocuk Haberleri

Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Haberiniz Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Haberiniz Olsun!

Çocuklar sokak hayvanları için bileklik yapıp satıyorlar

Karabük’te, yaşları 4 ile 12 arasında değişen 4 kız çocuğu, sokak hayvanlarına yardımda bulunmak için kendi yaptıkları bileklikleri satıyor.

Devamı »

"Köy Sineması" çocuklar için perde açıyor

Yozgat Valiliği'nin oluşturduğu gezici sinema, köylerde yaşayan ve hayatında hiç sinemaya gitmemiş çocukları beyaz perdeyle tanıştırıyor.

Devamı »

Çocuklar bir günlüğüne "arkeolog" oldu

Çanakkale'de, yaşları 7 ile 17 arasında değişen bir grup öğrenci, Troya Antik Kenti'ndeki simülasyon alanında temsili kazı çalışması yaptı.

Devamı »

"Nikola Tesla Müzesi" Türkiye'ye geliyor

Dünyaca ünlü mucit, fizikçi ve elektrofizik uzmanı Nikola Tesla'nın Sırbistan'da bulunan Tesla Müzesi'nde sergilenen özel eşya ve icatları Türkiy... Devamı »

Kardeşleri için oyuncak üretiyorlar

İstanbul Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi'nde bulunan ve yaşları 8 ila 13 arasında değişen Da Vinci Kulübü üyesi 240 öğrenci, ahşap oyuncak &... Devamı »

15 Temmuz kahramanlığını yüzlerce kumaşla resmettiler

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında kahramanlık destanının yazıldığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki direniş, rengarenk yüzlerce kumaş parçası kullanı... Devamı »

Türkiye Bob Ross’u "küçük, mutlu" ağaçlarıyla tanıdı

Türkiye onu TRT’de yayınlanan Resim Sevinci programında, yarım saat içinde yaptığı doğa resimleriyle tanıdı. Bugün, ressam Ross’un ölümünün 23&rs... Devamı »

Camiler terörden kurtuldu, çocuk sesleri ile şenlendi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çocuklar, kentte terör saldırılarında tahrip olan ve yapılan tadilatın ardından ibadete açılan camilerde Kur'an öğrenm... Devamı »

Suriyeli Maya artık gerçek protezleriyle yürüyor

Babasının PVC boru ve konserve kutusundan yaptığı "ayaklarıyla" hayata tutunan Suriyeli Maya Merhi, gerçek protezlerine kavuştu.

Devamı »

TRT Çocuk sessizliğe ışık olacak

TRT Çocuk, Türkiye'de ilk kez 0-5 yaş arası işitme engelli çocuklara çizgi film ile işaret dili öğreten bir proje hazırladı.

Devamı »

Sayfalar : |  Sonraki »

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.