Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Helal Olsun!
 | 
HerÇocuk Haberleri

Helal Olsun!

Sığınmacı çocuklar "kültür elçisi" olacak

Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli çocuklardan oluşturulan koro, seslendireceği Türkçe, Arapça ve İngilizce şarkı ve türkülerle kentin tanıtımı ve turizmine ka... Devamı »

"Pat pat" ile kitap seferberliği başlattılar

Ordu'da tarih öğretmeni Alparslan Çalışkan ile sosyal bilgiler öğretmeni eşi Ayşe Çalışkan, "pat pat" adı verilen araçla köy köy gezerek &c... Devamı »

11 yaşında kitap çıkaran Aras gelirini LÖSEV'e bağışladı

Elazığ’da 4. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Ahmet Aras Ormanoğlu, bir kitap yazdı ve gelirini Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'na (LÖSEV) bağışladı.

... Devamı »

Ortaokul öğrencileri "mehteran" ve "bekçi" robot tasarladı

Karabük'te yaz tatilini değerlendirmek isteyen 4 ortaokul öğrencisi, öğrendikleri kodlama teknikleriyle "mehteran" ve "bekçi" robot yaptı.

Devamı »

Camiler çocuk sesleriyle şenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları ülke genelinde yoğun ilgi gördü.

... Devamı »

Kuzusunu yanından hiç ayırmıyor

Konya’da, annesi ölünce sahiplenilen kuzu, kendisine bakan kişinin yanından hiç ayrılmıyor. Boncuk isimli kuzu, sahibiyle çarşı pazar geziyor, alışverişe gidiyor.Devamı »

Doğu'da camiler çocuk sesleriyle şenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlediği yaz Kur'an kursları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerin... Devamı »

İpek böcekleri yetiştiren çocuklar tatilde de sorumluluklarını yerine getiriyor

Samsun'da bir ilkokulda öğrenciler, kullanılmayan bir sınıfta ipek böceği yetiştiriyor. Projenin öncüsü ise sınıf öğretmeni Seher Aygün.

Devamı »

Anaokulu çocuklarına üniversitelilerden oyuncak desteği

Kastamonu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, yaptıkları oyuncak ve materyalleri köy okullarına dağıtacak.

Devamı »

Alternatif enerjiyi robot cırcır böceğiyle anlatıyorlar

Kastamonu'da iki ortaokul öğrencisi, alternatif enerjinin önemini arkadaşlarına daha iyi anlatabilmek için güneş enerjisiyle çalışan "robot cırcır böce... Devamı »

Sayfalar : |  Sonraki »

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.