Şuan buradayım: Ana Sayfa |  
 | 
Eğitim Haberleri
 | 
HerÇocuk Haberleri

Eğitim Haberleri

Erzurum'da kuzulu çocuk kütüphanesi

Erzurum'da çocukları kütüphaneye alıştırmak için farklı bir uygulama başlatıldı. Kütüphanenin bahçesine henüz 2 aylık olan "Kartopu" a... Devamı »

"Van'ı Boyayarak Öğreniyorum" projesiyle öğrencilere tarihi yerler tanıtılıyor

Van'da hayata geçirilen projeyle öğrenciler, tarihi ve turistik yerlerin resimlerini boyayarak yaşadıkları kenti daha fazla tanıma imkanı buluyor.

Devamı »

Köy okulunun duvarına sanatsal dokunuş

55. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında dünyaca ünlü ressam Ahmet Güneştekin ve "Çoban Ressam" olarak anılan Sinan Demir, bir köy okulunun du... Devamı »

İzmir'de yeni eğitim öğretim yılı zeytin fidanı dikimiyle başladı

İzmir'de yeni eğitim öğretim yılı zeytin fidanı dikimiyle başladı

Devamı »

Resim eğitimi alma hayali bakanlığın anketiyle gerçek oldu

Samsun İlkadım'da yaşayan ve resme ilgi duyan 14 yaşındaki Taha Açıkgöz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yaptığı anketle resim eğitimi alma hayaline ka... Devamı »

12 bin çocuk dijital geleceğe hazır

"Yarını Kodlayanlar" projesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın desteği ile hayata geçirildi. Projede 12 bin kişiye teknoloji alfabesi olarak bilinen kodlama öğr... Devamı »

Evde eğitim gören kelebek hastası öğrencinin karne sevinci

Kırklareli'de halk arasında "kelebek hastalığı" olarak bilinen epidermolysis bullosa nedeniyle evde eğitim gören 9 yaşındaki Emircan Yalvan, karnesini evinde aldı.

... Devamı »

Mardin'de çocuklar yol kontrolü yaptı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle askerlerin yerine geçen çocuklar, uygulama noktalarında araç ve kimlik ... Devamı »

Suriyeli çocuklar Türkiye'de okullu oldu

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli ailelerin burada dünyaya gelen çocukları, aldıkları eğitimle geleceğe hazırlanıyor.

Devamı »

Ardahanlı öğrenciler kodlama dili ile tanıştı

Ardahan'da "Kodla Üret Ardahan Projesi" kapsamında ilkokulda "kodlama ve robotik atölyesi" oluşturuldu.

Devamı »

Sayfalar : |  Sonraki »

2018 © HerCocuk.org | Hakkımızda | İletişim | Yardım

Bu site Kaliteweb Web Hosting sunucularında barındırılmaktadır. Kiralık sunucu hizmeti Sunucuturkiye tarafından sağlanmaktadır.